Informație de contact

SUPORT INFORMAȚIONAL

+373 22 270 044

program: de luni pînă vineri 08:00 - 17:00

Locuri vacante

Î.S. „POȘTA MOLDOVEI” PROPUNE URMĂTOARELE LOCURI VACANTE:

OPERATOR, POȘTAȘ

Sediu: Oficiul poștal (în raza orașului Chișinău)

Cerinţe faţă de candidați:

  • studii medii, medii speciale;
  • cunoașterea limbilor română și rusă;
  • abilități de comunicare cu clientela;
  • abilități de integrare rapidă într-un domeniu nou și echipă nouă;
  • cunoștințe de utilizare a calculatorului.

Oferta întreprinderii:

Salariu:

  • operator: de la 5000 lei;
  • poștaș: de la 2900 lei.

Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ul pe adresa: anticamera@posta.md, cu indicarea funcției pentru care optează. La interviu vor fi invitați doar candidații selectați.

OPERATORI DE SCHIMB ÎN IALOVENI

Sediu: Ialoveni

Cerințe față de candidat:

  • studii medii, studii speciale;
  • cunoașterea limbilor română și rusă;
  • abilități de comunicare cu clienții;

Oferim:

  • pachet social;

  • oportunitate de avansare în carieră;

Salariu - 4000 de lei.

CARTATOR

  • studii medii (sunt încurajați să aplice și studenții);
  • capacitate de organizare și planificare a activităților curente;
  • experiența pe o poziție similară constituie un avantaj;
  • responsabiitate.

Responsabilități

  • recepționarea, prelucrarea și expedierea corespondenței calitativ și la timp;
  • cântărirea și expedierea corespondenței simple;
  • recepționarea sacilor cu corespondeță de pe fiecare rută nominală de la Secția Poșta Tranzit;
  • introducerea în sistemul de urmărire și localizare IPS, sacii internaționali și corespondența recomandată.

Oferim:

  • oportunitate de angajare pe termen lung;
  • posibilitate de dezvoltare profesională;
  • mediu de lucru plăcut într-un colectiv profesionist.

Salariu - 3500 de lei;

SPECIALIST 1C

  • studii superioare sau medii specializate în domeniul IT;
  • cunoștințe avansate de utilizare, configurare și administrare a sistemului 1C versiunea 8;
  • cunoașterea limbilor româna și rusă.