Informație de contact

SUPORT INFORMAȚIONAL

+373 22 270 044

program: de luni pînă vineri 08:00 - 17:00

Î.S. “Poșta Moldovei” anunță cîștigătorii Etapei a II-a a Concursului Măiestriei Profesionale

19 Septembrie 2014
La 17.09.2014, Î.S. ”Poşta Moldovei” a finalizat Etapa II-a a Concursului măiestriei profesionale a lucrătorului poştal, ediţia 2014. În concurs au fost antrenați șefi de oficii poștale, operatori poștali și poștași ai filialelor întreprinderii din patru zone.
Angajaţii celor 37 de filiale şi-au demonstrat  buna pregătire profesională, cunoașterea la nivel a documentației de serviciu şi a actelor normative în vigoare.
Concursul  s-a încheiat cu desemnarea învingătorilor la următoarele categorii:
 
  1. Cel mai bun şef al oficiului poştal
  2. Cel mai bun operator poştal
  3. Cel mai bun poştaş
 
Au fost înmânate diplome şi premii băneşti deţinătorilor locurilor I,II şi III.
 
Astfel, la categoria „Cel mai bun şef al oficiului poştal”, s-au plasat:
 
 
Locul I                                                                              
  •  Botnari Olesea, Centrul de Poştă Orhei  
  •  Podolean Emilia, Centrul de Poștă Edineţ      
  •  Negru Galina, Centrul de Poștă Ialoveni       
  •  Botnaru Ludmila, Centrul de Poștă Cimişlia   
 
Locul II
  • Crijevscaia Ala, Centrul de Poștă Briceni
  • Olari Viorica, Centrul de Poștă Călăraşi
  • Lupeca Tatiana, Direcția de Poștă Chişinău 
  • Zaporojenco Tamara, Centrul de Poștă Cahul
 
Locul III
  • Trînta Maria, Centrul de Poștă Făleşti
  • Cazac Elena, Centrul de Poștă Soroca
  • Staver Galina, Centrul de Poștă Străşeni
  • Vradii Ludmila, Centrul de Poștă Comrat
 
La categoria „Cel mai bun operator poştal”:
 
 
Locul I                                                                              
  • Revenco Marin, Centrul de Ppștă Donduşeni                        
  • Zgureanu Tatiana, Centrul de Poştă  Şoldăneşti                     
  • Jarovlea Victoria, Direcția de Poștă Chişinău                          
  • Ostrovar Maria, Centrul de Poştă  Cahul                                 
 
Locul II
  • Stavilă Aliona, Centrul de Poștă Edineţ
  • Belinschi Natalia, Centrul de Poștă Teleneşti
  • Ursu Feodosia, Centrul de Poştă  Ialoveni 
  • Gusarenco Svetlana,Centrul de Poştă  Taraclia
 
Locul III
  • Bulicanu Mariana, Centrul de Poștă Briceni
  • Sturza Elena, Centrul de Poștă Călăraşi
  • Lazariuc Nadejda, Centrul de Poștă Ungheni
  • Dascal Alina, Centrul de Poștă Cimişlia
La categoria „Cel mai bun poştaş”:
 
Locul I  
                                                                          
  • Gorbatiuc Oxana, Centrul de Poștă  Făleşti                               
  • Grecu Aurica, Centrul de Poștă Teleneşti                                     
  • Dovgani Ludmila, Direcția de Poștă Chişinău                               
  • Dragneva Tatiana, Centrul de Poștă Ceadîr-Lunga                     
 
 Locul II
 
  • Kukuriciko Liubovi, Centrul de Poștă Bălţi
  • Romanciuc Liuba, Centrul de Poștă Criuleni
  • Negru Liuba, Centrul de Poștă Ialoveni
  • Riabuşenco Zinaida, Centrul de Poștă Comrat
 
Locul III
 
  • Siminiuc Elena, Centrul de Poștă Edineţ
  • Păun Nadejda, Centrul de Poștă Orhei
  • Ceban Svetlana, Centrul de Poștă Anenii Noi
  • Ivanova Natalia, Centrul de Poștă Cahul
 
 
Etapa finală a Concursului se va desfăşura la 30 septembrie curent, la care vor participa semifinaliştii etapei a II-a. Decernarea premianţilor finalişti se va efectua în cadrul şedinţei solemne dedicată „Zilei profesionale a lucrătorului poştal - 9 Octombrie”.